Han mumlade något om hoppas jag gör rätt.
Jag tittade upp, Geo stod där, mitt framför mig, han sänkte händerna och sköt undan mitt hår och satte sig på huk och tryckte våra huvuden ihop så våra nässpetsar nuddande vid varann.
Han såg på mig och jag tittade rakt in i hans mörka rödgråtna ögon.
”Nina, din lilla älskling kommer” Sade jag lite charmerande till henne och blinkade i mot Geovannie. ”Lägg av” Sa hon och kollade ner i marken. Jag skrattade till, men inte så högt så att alla vände sig om. Jag förstod inte hur Nina kunde gilla någon som var 2 år yngre en henne själv, fast han var ju bara 1 år yngre en mig, han var rätt så sexig..
men det skulle jag nog inte erkänna knappt för mig själv ens. Men, men.
Men några blickar var det inte heller på tal om. Jag kanske inte tänkte på dem, men på något sett kom vi lite tätare varann, men inte så tätt.
Vi pratade ju inte, det var ju bara blickar och viskningar.
Jag visste inte vad ja höll på med. Men en dag då jag åkte hem själv på t-banan, var han där helt plötsligt, han satte sig där, mitt i mot, och fråga hur det gick på spanskan, (hade haft spanska denna dag) jag svarade att det var väll bra bara det att jag suger på spanska, han frågade i alla fall jag ville komma hem till honom och öva. Jag ryckte på axlarna och svarade att det gick väll bra. Han log, och gud vilket sött leende han hade, jag log tillbaka.
När vi kom upp i hans lägenhet, gick vi in på hans rum och övade, jag såg mig omkring och satte mig på hans säng. Och han på hans datastol som också stod där inne, han log i mot mig, och vi övade på många ord och ja skrattade till ofta. Han var så behaglig att jobba med.
Jag lade mig ner i det värsta skrattanfallet. Och skrattade så tårarna sprutade, han ställde sig ovanför mig, eller vid mina fötter, och tittade på mig, våra ögon möttes och hans mun närmade sig. Han pressade sina mjuka läppar mot mina. Jag höjde händerna för att kanske stöta bort honom eller trycka ner honom till mig, ja visste inte va ja ville. Men han pressade sina läppar hårdare mot mina, och ja sänkte händerna och testade vrida bort huvudet, men även här följde han med. Jag bestämde mig, och besvarade hans kyssar och tog händerna och satte dem på mina bröst. Han tog på dem på ett sådant behagligt sett att jag rös, men ändå vände jag mig bort ifrån han, han såg på mig med hundögon och bad, och jag visste att ja ville, så jag log i mot han och han knäppte upp min tröja och knäppte upp min bh som ramla av, han slutade hångla och gick neråt, han kysste mig varsamt min hals och sedan kände jag hans tunga mot mina hårda bröstvårtor, en ilande känsla sköljdes över mig och jag njöt och stönade till.
Han slutade och bara såg på mig, jag hade slutit ögonen men öppnade dem och såg på honom, vad sjutton, jag ville inte sluta nu.
Han bara såg på mig innan han makade upp sig i sängen igen och kysste mig, kyssen gick till hångel, och han fumlade med att få av mig mina byxor, jag rös till, och sedan helt plötsligt var ja helt naken. Han fortsatte att hångla med mig, och jag besvarade honom, sedan reste han sig upp, och först såg han på mig innan han tog av sig byxorna och kom närmare mig, nu låg vi där nakna och kåta, han kysste mig och kyssarna gick över till stön.
Han mumlade något bland stöningarna, ”lova mig att detta inte är slutet”
Jag blev lite chockad och han hade nästan slutat och det ville ja inte, så ja nickade och svarade att jag lovade det.
Nästa dag i skolan såg jag inte honom någon gång, jag tittade kanske inte efter honom heller diräckt, jag var rädd för vad jag skulle säga, göra och vad han sagt till alla, jag själv hade inte nämnt det till någon. Allra minst till Nina.
Jag såg honom en gång och då hade jag bråttom och kunde inte stanna, och jag ville nog inte heller det. när jag på dan kom hem, loggade jag in på msn, och han frågade varför jag sprungit iväg ifrån honom, och varför ja inte höll det ja lova, sedan blocka han mig.
Dagen efter, såg jag honom, men han låtsades som om han inte såg mig.
Så tillsist sprang jag fram till honom och tog tag i hans arm, men han röt åt mig att släppa. Jag släppte och kände en sorg rusa fram. Jag hade bara lust att sätta mig ner och gråta.
Senare på dagen gick jag själv igenom korridoren på nedre plan. Han gick precis framför så jag ropade på honom, han vände sig inte om, men jag fortsatte, tillsist föll ja ihop på golvet och grät. När Jag satt där kom några, de satte sig bredvid mig, den ena, Fredrik kollade ner på mina bröst, och sade med ett leende ”varför gråter du?” Jag svarade inte utan fortsatte, då lutade han sig fram och kysste mig, men jag sköt iväg honom ifrån mig, och han fortsatte att glo ner mot mina bröst, jag tittade upp och tyckte nästan att han såg hungrig ut.
Har du fastnat eller, frågade jag med en stark röst, han tittade upp på mig och log fortfarande, ”snygga bröst, får man ett smakprov” jag kunde inte fatta att han sade det, jag reste mig upp för att gå, men han drog mig i byxorna så jag damp ner igen.
Jag reste mig upp och gick fort därifrån.
Nästa dag såg jag Geo nästan precis i början på dagen, jag Hade tröstat mig själv så gått det gick och skulle göra ett nytt försök i dag. Jag intala mig själv att det skulle gå bättre idag.
Jag ropade på honom, men han vände sig inte om, så jag rusade fram och tog tag i honom i armen, han morrade ”rör mig aldrig igen” sedan slet han sig loss och gick därifrån.
Jag bara stod där, innan jag satte mig och grät igen.
Fredrik kom även denna gång och suckade när han såg mig, han sade åt mig att komma, men jag vägrade och rusade iväg, in på toan, och låste in mig,
Efter jag suttit ett tag hörde jag Fredrik ropa, och sedan mumlade han något om, här e hon, ”Yrsa vi öppnar nu” jag skrek ”gör det, jag skiter idet ”
Jag hörde hur låste gick upp och in kom Fredrik, han lyfte upp mig, och först blev jag så chockad att jag inte gjorde något motstånd, men sedan började mina tårar rinna igen och jag skrek att han skulle sätta ner mig, han lyssnade inte på mig utan fortsatte, jag kände mig lätt och dum. Han satte mig på en stol men jag reste mig upp för att gå, jag tänkte inte på alla andra människor i rummet, tillsist satte sig Fredrik själv på stolen och tog och satte mig i hans knä. Där satt jag och kände mig dum.
Nästa dag, var jag fortfarande deppig och tillsist bröt jag ihop igen vid skåpen,
Fredrik kom igen, det verkade lite mysko, att han kom hela tiden men jag orkade inte fråga. Kan satt och kramade om mig, och tröstade mig, något fick honom att vända sig mot korridoren, han släppte taget om mig och pussade mig på kinden lite lätt innan han gick.
Han mumlade något om hoppas jag gör rätt.
Jag tittade upp, Geo stod där, mitt framför mig, han sänkte händerna och sköt undan mitt hår och satte sig på huk och tryckte våra huvuden ihop så våra nässpetsar nuddande vid varann.
Han såg på mig och jag tittade rakt in i hans mörka rödgråtna ögon. Vi satt där och grät tyst tillsammans och han mumlade förlåt. Vi satt där ett tag och tillsist kom några lärare och sade att vi skulle flytta på oss. Vi gjorde som hon sade och gick ut i den milda höstdagen. Hand i hand.